Aktualności
Andrzej Mierzwiński, Lwy znad Czarnej Wody. Opowieść o sacrum ślężańskiego krajobrazu w XII-XIX wieku
Szkice neolityczne. Księga poświęcona pamięci Profesor Anny Kulczyckiej-Leciejewiczowej, red. K. Czerniak, J. Kolenda, M. Markiewicz
Dotyczy postępowania o zamówienie z dziedziny nauki nr ZDN/IAiEPAN/W/11/15 na dostawę publikacji prowadzonego na podstawie regulaminu wewnętrznego Zamawiającego (bez stosowania przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych).
Warsztaty rozpoczną się 22 sierpnia o godz.9.00 na terenie IAiE PAN we Wrocławiu, ul. Więzienna 6.
Dotyczy postępowania o zamówienie z dziedziny nauki nr ZDN/IAiEPAN/W/10/15 na dostawę publikacji prowadzonego na podstawie regulaminu wewnętrznego Zamawiającego (bez stosowania przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych)
Wykład pt. "Konstantynopol - niedoceniana metropolia późnoantycznej edukacji" - wygłosi dr Andrzej Kompa (Katedra Historii Bizancjum Uniwersytetu Łódzkiego) dnia 20 czerwca 2015 roku o godzinie 11.40 w budynku Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk przy ul. Więziennej 6 (sala wykładowa im. A. i L. Leciejewiczów). Wykład otwarty odbędzie się w ramach zajęć podyplomowego studium z zakresu bizantynistyki.
Wykład pt. "Teofilakt Simokatta i Słowianie znad brzegu Oceanu Zachodniego, czyli barbarzyńcy oczyma Bizantyńczyków (VI / VII w.)" - wygłosi dr hab. Marcin Wołoszyn (Lipsk-Kraków-Rzeszów) dnia 6 czerwca 2015 roku o godzinie 13.20 w budynku Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk przy ul. Więziennej 6 (sala wykładowa im. A. i L. Leciejewiczów). Wykład otwarty odbędzie się w ramach zajęć podyplomowego studium z zakresu bizantynistyki.
Wykład pt. "Politica normanna nell'edilizia ecclesiastica, motivi e risultati" - wygłosi Prof. Vladimir Zorić dnia 23 maja 2015 roku o godzinie 11.40 w budynku Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk przy ul. Więziennej 6 (sala wykładowa im. A. i L. Leciejewiczów). Wykład otwarty odbędzie się w ramach zajęć podyplomowego studium z zakresu bizantynistyki.
Wykład pt. "Bizantyjskie odniesienia w kulturze materialnej i architekturze średniowiecznego Chełma i jego zaplecza osadniczego" - wygłosi Prof. Andrzej Buko dnia 23 maja 2015 roku o godzinie 10.00 w budynku Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk przy ul. Więziennej 6 (sala wykładowa im. A. i L. Leciejewiczów). Wykład otwarty odbędzie się w ramach zajęć podyplomowego studium z zakresu bizantynistyki.
Program warsztatów
Wykład pt. "Mennictwo bizantyjskie" - wygłosi Dr Mateusz Bogucki dnia 26 kwietnia 2015 roku o godzinie 11.00 w budynku Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk przy ul. Więziennej 6 (sala wykładowa im. A. i L. Leciejewiczów). Wykład otwarty odbędzie się w ramach zajęć podyplomowego studium z zakresu bizantynistyki.
Jak dobrze mieć sąsiada. Problem sąsiedztwa w średniowieczu w świetle archeologii, Spotkania Bytomskie t. VII, pod redakcją Sławomira Moździocha i Krystiana Chrzana
O rzece i wodzie w życiu codziennym człowieka średniowiecza, Spotkania Bytomskie t. VIII, pod redakcją Sławomira Moździocha i Krystiana Chrzana